MENU
+90 535 830 20 32 - +90 212 544 95 01

Etiket

Etiket Tasarımı

Etiket

Ürünlerinizin ambalajlarına uygun ürününüzü öne çıkartacak etiket satışlarınızı olumlu etkileyecektir. Ürünün sektörüne ve tüketici alışkanlıklarına göre etiket tasarımı şekillendirilmelidir. Gıda, ilaç, lojistik, makine, gibi birçok sektörde kullanılan çıkartma etiketler sadece ürün değil sektörün kullanımına göre değşiklik arz eder.

Etiketin ambalaj üzerindeki konumu, ambalajın geometrisine uyumu, içindeki ürünün renkleri, yazılarının ve uyarılarının okunulabilirliği iyi bir etiket için önemli faktörlerdir.

Etiketin Ambalaj Üzerindeki Konumu

Etiket, ambalaj üzerinde doğru konumlandırılmaz ise ambalajdaki asimetrik görünümler tüketici üzerinde olumsuz etkiler oluşturacaktır. Özellikle camlı ambalajlarda etiketlerin büyük olması ürün içeriğini göstermiyecek ve yine olumsuz bir etki oluşturacak. Bu durumlarda ürün üzerinde yekpare bir etiket kullanım yerine parçalı etiket kullanımı daha doğru olabilir.

Ambalajın Geometrisine Uygun Etiket

Ambalaj küp, daire, yamuk, düz zemin gibi birçok yapıda olabilir. Etiket ambalajın şekli ile aynı orantıda ve şekilde kullanılırsa bir bütünlük oluşturur ve buda göze hoşgelir.

Ürün ve Etiketin Renkleri

Ürün rengi ile etiket renginin uyumu raftaki ürününüze estetik görünüm katar. Tüketici alışkanlıklarında ürünün marka bilinirliliğinden sonra gelen en önemli unsur renklerdir.

Okunaklı ve Farkedilebilir Yazılar

Ürünün marka yazısı, ürün isim, slogan, içerik yazıları, uyarı yazıları etiketlerde kullanılan yazı çeşitleridir. Bu yazı çeşitlerinin font büyüklüklerinin ve yazı tiplerinin birbirinden farklı olması etiket üzerindeki yazıların okunulabilirliğini arttırır. Buda tüketiciye daha hızlı bilgi alma deneyimi yaşatır ve ürün satışlarında pozitif bir etki oluşturur.

Bir Yorum Yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

× Whatsapp Destek